top of page
חיפוש

בת אל לי נזר: לדעת, לשתף, להאמין. תובנות מחיים כלכליים מפותלים בדרך לעתיד של רווחה כלכלית

עודכן: 27 בספט׳ 2019

כתבה: בת-אל לי נזר

שנה טובה עוברות ושוות יקרות, שמי בת-אל בת 36 בקרוב, רווקה עוסקת בעולמות הקריאייטיב והתוכן בטלוויזיה ובדיגיטל לומדת ומלמדת פנימיות ובכללי משתדלת להיות בהתפתחות מתמדת.

השנה האחרונה היא השנה הכלכלית הראשונה בחיי, שנה שבה בחרתי להתמודד אחת ולתמיד עם האמת הפיננסית שלי, מעבר מכאוס מוחלט לאיזון התחלתי מודע ואוהב.

החיים הכלכליים שלי תמיד היו מורכבים מאז שאני זוכרת את עצמי המושג כסף העיר בי בעיקר חרדה קיומית, תחושות חוסר, חוסר אונים, כישלון.

בהתפתחות המקצועית שלי לא הלכתי בדרכים קונבנציונליות נגעתי בכל מה שעניין אותי והחיים הובילו אותי לעבודות מעניינות בארץ בחו"ל. בגיל צעיר יחסית, ההכנסות שלי היו גבוהות, יזמתי והובלתי פרויקטים, יצרתי, ניהלתי והצלחתי. ונהניתי ממפגשים עם אנשים מעניינים ומעוררים מכל קצוות האוכלוסייה.

אבל בכל מה שקשור להתנהלות כלכלית – החיים שלי היו בבלגן, חוסר ידע ורצון בידע, בריחה, אי תכנון ואחריות אישית. בשנה הזו (זו שחלפה) החלטתי לבחור בשינוי. להתמודד להבין, לצמצם הוצאות, לאחד הלוואות לצאת ממעגל המינוס ובעיקר לדעת ולהתמודד עם כל הפחדים שמנהלים אותי בתוך המקום הזה.

רוב חיי המקצועיים הייתי עצמאית וקיבלתי פרויקטים בסדרי גודל מגוונים כעוסקת מורשה, בשנה האחרונה גם הפכתי לשכירה ל 5 חודשים ופוטרתי לאחר שלוש שנים נפלאות בחברה שבה עבדתי כשכירה ועצמאית. כן 😊 האתגרים ממשיכים להגיע בדרך ליציבות הכלכלית שאני מבקשת לעצמי.

בימים אלה אני מחפשת את דרכי החדשה מתוך סל הכלים והכישרונות שאספתי בדרך, שנה מאתגרת עברה עלי ועוד עוברת. לצד החששות אני מלאת אמונה.


בזמנים האלה בהם אנחנו מתבקשות להתחדש לשחרר את הישן ולאפשר לחדש להיכנס לחיינו חשבתי לחלוק איתכן את התובנות שקיבלתי בדרך, מהמסע האישי שלי כשאני עוד בתוכו.

תדעי. לדעת את עצמך, בפשט זה לדעת כמה את מכניסה באמת וכשאת עצמאית זה אומר בערך כ 30% לפחות פחות מהכנסת הברוטו שלך. לדעת כמה את מוציאה ועל מה. אנחנו בעידן של חופש ושפע מידע, מצאי את הצינורות המתאימים לך ותדבקי בהם כדי לדעת.

לדעת זה גם להתבונן בתוך עצמך בחמלה, כי זו הדרך לרפא מחלה, ממה באמת את מפחדת? מתי את בורחת וממה? מהם הדברים הטובים שאת מגלה בעצמך בדרך? לאהוב את עמך בתוך התהליך זה הכי חשוב.

האור האמתי שלנו זורח מבפנים לחוץ ולא להיפך, אף אחד בעולם הזה לא אוהב אותך בגלל מה שאת עושה, מכניסה, מה שאת לובשת או מהמיקומים בהם בילית או נפשת לאחרונה. את אהובה מעצם הווייתך וכשתבחרי לעצב את עצמך מתוך מקום הקשוב לאמת הפנימית שלך באהבה תגלי שמעט יכול להספיק להרבה.

תשתפי. שתפי חברות משפחה במה שאת עוברת תופתעי לגלות כמה את לא לבד. הקבוצה הנפלאה הזו היא ההלכה למעשה של הביטוי: אנחנו אף פעם לא לבד בעולם. כי כולם עברו הכול, נכשלו הפריזו ופחדו ללא הגיון... אנחנו אורגניזם אחד שעבר ועובר הכול בהמון צורות ולבושים, ההבנה הזו משחררת ועזרה לי מאוד.

בתחילתו של דבר ובסופו זה את מול עצמותך ויש אור ייחודי ונפלא שיכול לעבור בעולם הזה רק דרכך, הוא מתגלה גם דרך המקומות הנמוכים ויש המון מתנות שם לעצמך ולעולם.

תאמיני. לעולם על תוותרי על עצמך עתידך ורווחתך. אנחנו זוכות לחיות בעולם בו נשים הן בעלות הון, השפעה, כוח וידע אין סופי ואני, את אנחנו ראויות להיות חלק מזה.

לסיום אני מברכת את חברות הקבוצה, עם ישראל ואת העולם כולו, בשנה של חירות.

חירות וחופש מהוצאות מופרזות ואהבה חיצונית. חירות של תנועה, נתינה, יצירה, הגשמה ונביעה של אהבה פנימית. חירות מדחק ופחד והתמרה לדחף שמגיע ממעמקי הלב ומשפיע על העולם כולו. שנה טובה וחג שמח.

79 צפיות0 תגובות

Comentários


bottom of page