banner2B.jpg

הסיפור שלנו

בונות עולם של נשים פעילות פיננסית

על עוברות ושוות

 

את עוברות ושוות הקמנו לפני כשלוש שנים אחרי שהבנו מניסיוננו האישי ומשיחות וסקרים שערכנו עם מאות נשים - שלנשים יש עניין לא פתור עם כסף או יותר נכון לומר עם ניהול הכסף. 

נשים פחות מנהלות את הכסף שלהן בגלל מגוון סיבות וחסמים. אם בגלל שהשפה והמושגים הפיננסיים לא תמיד מובנים לנשים ולגברים, אבל יותר נשים מודות בכך ואי ההבנה מונעת מהן להמשיך ולפעול. או בגלל שנשים הפנימו טוב מדי מסרים שלמדו בבית או בחברה, על תפקידה ומקומה של האישה ואלה נותרו עמן גם כנשים בוגרות. 

ויש עוד סיבות להימנעות של נשים מניהול הכסף, כמו היחס של הגופים הפיננסיים ללקוחות נשים. בסקר שערכנו 80% מהנשים דיווחו כי הן הרגישו שהמוסדות הפיננסיים לא סופרים אותן כלקוחות ומתייחסים אליהן באופן מתנשא ומרוחק.

נשים, סיפרו לנו על פגישות מתסכלות עם נציגים ויועצים, שנתנו להן תחושה שהן לא מבינות, הסתכלו ודיברו רק אל בן הזוג וכדומה. התופעה הזו מוכרת לנו גם מהחוויה האישית שלנו ואנחנו יכולות להעיד שהיא מייצרת כעס ואי אמון כלפי המוסדות הפיננסים.

בעוברות ושוות, אנחנו פועלות עם החברות, שהצטרפו לפלטפורמות שלנו, עם נשות מקצוע בתחומים הפיננסים ומול הגופים הפיננסיים - במטרה להסיר את החסמים העומדים בין נשים לבין ניהול הכסף, כדי שנוכל לצמוח כלכלית, כל אחת בקצב שמתאים לה.

הבנו שהשינוי מתחיל בנרמול השיחה על נושאים כספיים. הקמנו את קהילת הפייסבוק "עוברות ושוות" המונה כיום כ-26 אלף נשים, שמדברות על נושאים כמו -משכנתא, החזרי מס והשקעות -  בפשטות ובאופן פרקטי ויומיומי. הקהילה מורכבת משילוב של מקצועיות, שמביאות נשות מקצוע בתחומים הפיננסיים הפועלות בקהילה, עם יצירת מרחב מקבל ומכיל המאפיין את הקהילה. כך, שנשים מקבלות תשובות מקצועיות על מגוון רחב של נושאים אבל גם הרבה מאוד אמפתיה. פתחנו עמוד אינסטגרם, שמייצר חוויה פיננסית קלילה וצבעונית, כדי שהשיחה על כסף תהיה נוכחת גם בפלטפורמה הזו. הקמנו בלוג פיננסי ואת ערוץ היוטיוב DIYF - ערוץ עשי זאת בעצמך פיננסית, שמעלה סרטונים עם תכנים פיננסיים בגובה העיניים, כדי לפשט מושגים ולקדם אוריינות פיננסית. אנחנו מקיימות מפגשים וסדנאות באופליין ובאונליין בהם נשים יכולות להעמיק ולשאול שאלות בנושא פיננסי ספציפי ותוכניות לצמיחה כלכלית, שמאפשרות לנשים לצאת מהמינוס. 

אנחנו עובדות גם עם גופים פיננסיים במגוון תחומים, מאירות עבורם את נקודת המבט של הנשים ומייצרות הבנה כי יש להתאים את המוצרים גם  לצרכים והעדפות שלנו.

כל הדברים הללו הם לא תהליכים של זבנג וגמרנו. זה שינוי חברתי שלוקח זמן. לא היה פשוט לרתום גופים פיננסיים לאג'נדה שלנו, אבל בשנה האחרונה אנחנו מרגישות שינוי משמעותי. ויש גם נשים, שנכנסות לקהילת הפייסבוק שלנו ורק אחרי שנתיים של הקשבה לשיחות של אחרות ולימוד עצמי, הן מרגישות בטחון לשאול שאלה או להגיב.

את הסיפוק שלנו אנחנו מקבלות מכך שנשים מרגישות נוח ובטוח לשאול בקהילה על כל מה שקשור בכסף, גם שאלות שעל פניו נראות מאוד בסיסיות, מכך שיש רשימת המתנה למפגשים וסדנאות העוסקים בנושאים שלא האמנו שיהיו כל כך פופולריים כמו ביטוח או פנסיה ומכך שגופים פיננסיים כמו: מגדל, AIG, Pepper ,Riseup ו Invo - נכנסים איתנו לתהליך מתוך הבנה שלפנות לנשים, זה לא לעזור לנשים - זה צעד כללי נכון עבורם.

הצוות שלנו

 

מיזם עוברות ושוות הוקם ומנוהל ע"י יעל וינר וענת כץ-ארוג'אס ונתמך ע"י צוות מתנדבות ופעילות. אנחנו רוצות להודות לכל החברות ונשות המקצוע שהופכות את המיזם למה שהוא, ובמיוחד לדפנה פלד ולעופרי וינר.

יעל וינר

מייסדת שותפה

יעל היא מומחית בתקשורת שיווקית ומיתוג באמצעות סטורי טלינג, ומייעצת לחברות בתחום התוכן. מרצה בתחום התקשורת השיווקית והכתיבה השיווקית בחוג לתקשורת באוניברסיטת תל אביב, במכללה האקדמית אונו ובמכללה למינהל. יעל היא עורכת דין שהתמחתה בנדל"ן, עורכת ליידי גלובס לשעבר, חברה בצוות ההקמה של כלכליסט ועורכת בכירה לשעבר בעיתון.

image - Copy.png

054-2277535 anat.herizon@gmail.com

ענת כץ-ארוג'אס

מייסדת שותפה

ענת היא חלוצה בתחום של חדשנות מגדרית בטכנולוגיה. כמנהלת מוצר וקהילות ותיקה ומומחית למגדר היא מקדמת חשיבה ואיזון מגדריים בתעשייה בכלל ובהיי טק בפרט, מרצה, מעבירה סדנאות ומייעצת לחברות בארץ ובעולם.  ענת חברה בצוות החדשנות של האיחוד הארופאי וממקימות קהילת WE.

ANAT1.jpg
 
לקוחות ושותפויות